Kazım Koyuncu Üzerin..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 17 Şub 2020 ]
Toplam 6 ziyaret
3 benzersiz ziyaretçi

kazimkoyuncu » Haberler

07.11.2008 36.YAŞIN KUTLU OLSUN DİNA KAKİ...

 

      

 

 

KAZIM KOYUNCU'YU ÜRETEREK ANIYORUZ 

                 

               

Kültür Merkezi Kazım Koyuncu'nun ölüm yıldönümü olan 25 Haziran gününden başlayarak bir haftaya yayılan ve atölyelerin çalışmalarını birbirleriyle, üye ve gönüllüleri ile paylaştıkları bir etkinlik dizisi planlıyor.

25 Haziran akşamı yapılacak anmada; saat 18.00'da Kültür Merkezinde buluşarak tulum eşliğinde sokağa çıkıyor ve katılmak isteyen herkesle birlikte Kazım Koyuncu şarkıları söylüyor.

25 HAZİRAN- ÇARŞAMBA

KAZIM KOYUNCU İÇİN SOKAĞA ŞARKILAR SÖYLÜYORUZ...

BULUŞMA: SAAT 18.30 KAZIM KOYUNCU KÜLTÜR MERKEZİ

TULUM EŞLİĞİNDE KÜLTÜR MERKEZİMİZDEN ÇIKARAK KADIKÖY

ÇARŞI İÇİNE YÜRÜYECEK VE KAZIM KOYUNCU'YU ŞARKILARIYLA

ANACAĞIZ.

SAAT:20.00
GÖSTERİM: KAZIM KOYUNCU KÜLTÜR MERKEZİ BELGESELİ /SİNEMA ATÖLYESİ

26-27 HAZİRAN PERŞEMBE-CUMA

SAAT 16.00 BELGESEL GÖSTERİMİ -ŞARKILARLA GEÇTİM ARANIZDAN

RESİM ATÖLYESİ SERGİSİ
FOTOĞRAF ATÖLYESİ SERGİSİ

28 HAZİRAN -CUMARTESİ

SAAT: 14.30 SİNEMA ATÖLYESİ KKKM BELGESEL GÖSTERİMİ

SAAT: 15.00 RESİM ATÖLYESİ PERFORMANS / HEP BİRLİKTE
RESMEDİYORUZ

SAAT: 16.00 YARATICI DRAMA PERFORMANS

SAAT: 16.30 MÜZİK ATÖLYELERİ DİNLETİLERİ
PİYANO ATÖLYESİ
GİTAR ATÖLYESİ
YAN FLÜT ATÖLYESİ
BAĞLAMA ATÖLYESİ
KEMAN ATÖLYESİ

SAAT: 18.00 TULUM ATÖLYESİ - HORON
SAAT: 18.30 MÜZİK ATÖLYESİ EĞİTMENLERİ DİNLETİSİ

29 HAZİRAN PAZAR

SAAT: 16.00 SİNEMA ATÖLYESİ KKKM BELGESEL
SAAT: 16.30 MÜZİK ATÖLYELERİ DİNLETİLERİ
PİYANO ATÖLYESİ
KEMAN ATÖLYESİ
YAN FLÜT ATÖLYESİ
GİTAR ATÖLYESİ
GİTAR/KANUN/PERKÜSYON ORTAK DİNLETİ

SAAT: 18.00 SİVAS KATLİAMINDA YAŞAMINI KAYBEDENLERİ ANIYORUZ
EDEBİYAT/BAĞLAMA ATÖLYELERİ

SAAT: 18.30 DALEPE NENA - KONSER

                                                      KAZIM KOYUNCU KÜLTÜR MERKEZİ

KAZIM İÇİN BİR FİLM "ŞARKILARLA GEÇTİM ARANIZDAN"
 

 Kazım KOYUNCU'nun anısına hazırlanan belgesel niteliğinde ki film tamamlandı. Yönetmen Ümit Kıvanç'ın hazırladığı film tüm yönleri ile Kazım'ın hayatını anlatmaya çalışıyor.

Film ile ilgili bilgi almak için aşağıda ki siteyi inceleyebilirsiniz.

http://www.kazimkoyuncufilmi.com/ 

                          DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN KAKİ....

  

Bugün 7 Kasım, senin doğum günün.
Buralarda olsaydın, sürpriz yapma çabalarımız olacaktı belki. Şimdi ise elimizde, içimizde biriken keşkelerimize karışan hayallerimiz var.
Senin sesini duymak yine çok güzel bugün. Seni unutmamacasına sevmek hala çok güzel.
Ve bizimle olduğunu bilmek.Şarkıların bize emanet denizin çocuğu. Dilimize, yüreğimize, kalbimize. Ve sana da ulaşıyor biliyoruz, hep bir ağızdan söylediğimizde.
Doğum günleri, yaş ilerledikçe yaşlanmanın hüznünü taşır. İçimizdeki bu hüzün, ondan olsa gerek.

İyi ki doğdun denizin çocuğu. Ve biz seni, iyi ki tanıdık...
                                                
                   TÜLAY ŞAHİN


 

 KAZIM KOYUNCU KÜLTÜR MERKEZİ KURULDU

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği'nin kuruluş başvurusu 20 Eylül 2007 günü yapıldı.  Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği'ne Kazım Koyuncu'nun babası Cavit Koyuncu'nun; ablası Canan Erdem, ağabeyi Oğuz Koyuncu'nun yanısıra Şevval Sam, Vedat Sakman,Taner Öngür,  İlkay Akkaya, Hilmi Yarayıcı, Metin Kahraman, Bayar Şahin, İsmail İlknur, Nihat Aydın, Mahmut Turan, Sinan Taşkıran, Aytaç Arman, Aydın Sayman, Şule Zeytinci, Jülide Kural, Mustafa Alabora, Celal Çimen, Ali Yaylı, Yiğit Tuncay Yıldırım, Tülin Özen, Mustafa Turan, Reis Çelik, Yeşim Ustaoğlu, Ezel Akay, Sebahat Danış, Kadir Çil, Eşber Yağmurdereli, Ümit Kıvanç, Hatice Tuncer,  Sine-Sen Genel Başkanı Yusuf Çetin, Sine-Sen Genel Sekreter'i Ahmet Keskin, üyesi Zafer Ayden'in de aralarında bulunduğu 123 kişi kurucu üye oldu.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'nin kuruluş süreci 31 Aralık 2006'da Halkevleri tarafından çıkarılan "Dünya'da Bir Yerdeyim" albümü ile başladı. Halkevleri, sanatçılarımızın yaratıcılıklarının ticari kaygılar dışında başka bir anlayışla değerlendirilebileceğinin örneğinin açığa çıkartılabileceğini düşünerek albümü yayınlama kararı aldı. Çok sayıda insanın emeği ile; Kazım'ın ailesi, dostları, arkadaşları ve sevenlerinin katkısıyla bütünleşerek yayına hazırlanan "Dünya'da Bir Yerdeyim" albümünün çıkış sürecinde ise, bu albümle açığa çıkacak tüm değer ve olanakların, Kazım'ın müziğini ve değerlerini, bugüne ve gelecek kuşaklara hep birlikte taşıyacak bir başka projeye; Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'ne aktarılacağını ve kültür merkezinin katkı sunmak isteyen herkesle birlikte yaşama geçirileceğini açıkladı.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'ni kurmak üzere harekete geçen tüm gönüllüler, bu süreci devam ettirme sorumluluğunu üstlerine aldılar ve yola çıktılar. Bu sürecin ilk adımı Kadıköy'de Kültür Merkezi olacak mekanın bulunması ve tadilatının başlaması ile atıldı.  Yaklaşık üç ay önce başlayan çalışmalar tamamen dayanışma ilişkileri oluşturarak ve gönüllülük üzerine kuruldu. Kültür Merkezi'nin mimari projesinin yapılmasından, dersliklerin hazırlanmasına, Kültür Merkezi'nde yapılacak atölye çalışmalarının oluşturulmasından eğitimin yöntemine kadar her sorun ortaklaşa tartışmalar sonucu ve dayanışma ilişkileri yaratılarak çözülmeye ve süreç ilerletilmeye çalışılıyor. Kuruluş süreci hakkında bilgi almak isteyenlerin yararlanması için oluşturulan http://www.kkkm.org/ internet sitesinde adım adım sürecin tamamı özetleniyor, dayanışmaya katılmak isteyenler için ihtiyaçlar  açıklanıyor, öneriler alınıyor, gönüllü olmak isteyenlerle iletişim kuruluyor.  Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'nin kuruluş çalışmaları bu sürece katılmak isteyen; emeğini, fikrini paylaşmak isteyen herkese açık bir biçimde ilerliyor.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi; eşitlikçi, paylaşımcı, özgürlükçü, üretken bir kültür sanat alanının yaratılmasına katkı sunmayı amaçlamaktadır. Çalışmalarında yüzünü öncelikle kültür sanat alanından çeşitli biçimlerde dışlanan, yeteneklerini geliştirme olanaklarından mahrum olanlara dönecektir.

Kazım Koyuncu bir konuşmasında "Hayatı ileri götüren şey hayallerimiz, hayallerimizi gerçekleştiren şeyler de cesaretimiz" diyordu. Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği kurucu üyeleri ve gönüllüleri cesaret gösterip bir hayali gerçeğe dönüştürmek için elele verip yola koyuldular. Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'nin bu hayali paylaşacak ve cesaret gösterip yaşam bulmasını sağlayacak çok sayıda insana ihtiyacı var. Kazım'ın çok önemsediği gençleri, çocukları sanatla buluşturacak eğiticilere, halk kültürlerinin yaşaması ve gelişmesi için çaba gösterecek gönüllülere, kültür sanat alanında yozlaşmaya, piyasalaşmaya karşı başka bir anlayışı üretecek sanatçılara, Kazım Koyuncu Kültür Merkezi'ni gerçek bir kültür merkezi haline getirecek emeğe ihtiyacı var.

Bugüne kadar gösterilen dayanışmayı büyütmek, "şair ceketli çocuğun" ismini taşıyacak bir Kültür Merkezi'nin en iyi şekilde kurulmasını ve çalışmasını sağlamak hepimizin sorumluluğu...

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği
Geçici Yönetim Kurulu Sekreteri
Özge Ozan

İletişim : 0 216 418 58 60
Cafer Ağa Mah.Mühürdar Sk.
No: 95/1
Kadıköy/İstanbul
www.kkkm.org

KAZIM KOYUNCU HOPA'DA MEZARI BAŞINDA SEVENLERİ TARAFINDAN ANILDI

                                            

       Kazım Koyuncu ölümünün ikinci yılında mezarı başında sevenleri tarafından anıldı. Hopa'ya bağlı Sugören-Yeşilköy'de bulunan anıt mezarında anılan Kazım Koyuncu için Türkiye'nin değişik illerinden gelenlerin katıldığı anmada duygulu anlarda yaşandı. Ailesinin sabahın erken saatlerinde Kazım Koyuncu'nun mezarına gelerek çiçekler koyarak andığı Kazım Koyuncu için öğle saatlerinde de sevenleri tarafından bir anma yapıldı. Hopa'dan, Trabzon'dan, Rize'den ve değişik illerden gelenlerin arasında en ilgi çekenlerde Trabzon'dan gelen Trabzonspor altyapısı futbolcuları oldu. Üzerlerinde Trabzonspor forması ile anmaya katılanlar, daha sonra anıt mezara da bir çelenk koyarak Kazım Koyuncu önünde saygı duruşu yaptılar.
                      
    Kazım Koyuncu'nun anması sırasında bir konuşma yapan Hasan Bilgin'de, Kazım Koyuncu'nun yaşamından kesitleri sundu. Kazım Koyuncu isminin artık ülke sınırları dışına taştığını ifade eden Hasan Bilgin, "Kazım Koyuncu yüreklerde, gönüllerde ölümsüzleşti. Kazım Koyuncu bundan sonrada unutulmayacak, Kazım Koyuncu'yu, bizler-sevenleri yaşadığımız sürece yaşatacağız ve çocuklarımıza da yaşattırmayı öğreteceğiz" dedi. Hasan Bilgin daha sonra Kazım Koyuncu anısına yazdığı şiirini alkışlar arasında okudu.
            
    Kazım Koyuncu'nun Yeşilköy'de bulunan anıt mezarının etrafına sevenleri tarafından asılan Kazım Koyuncu resimleri de ziyarete gelenler tarafından ilgiyle izlendi. Kazım Koyuncu'nun anıt mezarına akşam saatlerine kadar ziyaretçi akını durmaksızın devam etti.

Bu Yıl Hopa'da Anma Programı Düzenlenmeyecek

Bu yıl Hopa'da Kazım Koyuncu anma programı düzenlenmeyecektir. Yalnız 25 Haziran 2007 Pazartesi günü saat 12:00'de, Kazım Koyuncu'nun kabri başında toplanarak aile nezdinde sevenleri ile buluşmayı umut ediyoruz. Herkese teşekkürler...
                                  Koyuncu Ailesi

DİNA K'AK'İ 6.Alanya Belgesel Film Günlerindeydi..

Gösterimine Sevgili Kazım KOYUNCU'nun biyografik öyküsünü anlatan Dina K'ak'i ile başlanan ve bu yıl 6.sı düzenlenen "Alanya Belgesel Günleri" 10-13 Mayıs 2007 tarihleri arasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Alanya Sinema Kültür ve Tanıtım Derneği'nin, Belgesel Sinemacılar Birliği ile işbirliği içinde düzenlediği Belgesel Sinema Günleri'nde yerli ve yabancı toplam 37 film gösterildi.

DİNA K'AK'İ (KAZIM KOYUNCU BELGESELİ)
DİNA K'AK'İ (A DOCUMENTARY ABOUT KAZİM KOYUNCU)


Konusu 33 yaşında kansere yenik düşen bir sanatçının, Kazım Koyuncu'nun biyografik öyküsü ... Ve yüzbinlerce insanın yaşamına ve sağlığına kast eden bir facianın, Çernobil'in, kısa bellek yoklaması... Dina K'ak'i Laz müziğini milyonlara sevdiren, denizin çocuklarından dağların çocuklarına ezgili selamlar götüren, halkların kardeşliği için yaşayan, devrimci ölen, müziği ile birlikte uğurlama törenide toplumsal bir olaya dönüşen Kazım Koyuncu'nun hayatından ve sanatçı kişiliğinden kesitler sunuyor. Koyuncu'nun yaşamında ölümcül bir yeri bulunan Çernobil cinayeti ise, belgesel filmin ikinci tematik dokusunu oluşturuyor.Film; Çevre İçin Hekimler Derneği Başkanı Ümit Şahin, Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ö. Eylem Tuncaelli, Laz Dili Uzmanı Selma Koçiva,Sunay Akın, Birol Topaloğlu, Yasemin Göksu, Zuhal Yıldırım, Levent Canen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda uzman ve sanatçının görüşlerini de içeriyor. Kazım'ın çay topladığı, ağaçtan gitar yaptığı çocukluğu ise ailesinin anlatımlarıyla belgeselde yer alıyor.İlk müzik enstrümanı mandolindi, en çok saçlarını severdi Dina. Ailenin duygulu anlatımlarıyla bir solukta akıyor Dina K'ak'i ve Kazım yine o bildik selamıyla sevenleriyle kucaklaşıyor.

Yönetmeni
SERAP KERVANCI-Kolektif Yapım Yayın
Süresi
45 dk.
Yapım Yılı
2005
Ülkesi
Türkiye
Dili
Türkçe / İngilizce altyazılı

Kaynak : bsb.org / kameraarkasi.org

KAZIM KOYUNCU İÇİN ANIT MEZAR 

Anıt Mezar Projesi dizaynı Yük.Mimar Murat YILMAZ ve İç Mimar Murat ÖZBAYRAK tarafından gerçekleştirilmiştir. Anıtın yapımına 21.04.2007 tarihinde başlanmış olup; yapım 2M AKADEMİK MİMARLIK tarafından yürütülmektedir.

Anıt Mezar dizaynı için geliştirilen konsept dahilinde "Müzeli" ve "Müzesiz" olmak üzere iki öneri hazırlanmıştır. "Müzesiz" anıt mezar konsepti; ailesinin isteği üzerine tercih edilmiş ve uygulanmasına karar verilmiştir. Müzeli Anıt Mezar konsepti içinde sanatsal duyumları öne çıkaran rampa, doğal su vb. öğeler yer almaktadır. Müzesiz Anıt Mezar Projesinde bu öğeler bulunmamakla birlikte anıt konseptinden beklenen etkinin sağlanmasına özen gösterilmiştir. Müzesiz Anıt Mezar Müzeli Anıt Mezara dönüştürülebilir niteliktedir.

Anıt Mezar Konseptini öz olarak açıklamak gerekirse; Kazım KOYUNCU ile özdeşleşen "DÜNYADA BİR YERDEYİM" sözü ana tema olarak ele alınmıştır. Devinim, Sonsuzluk vb. kavramlar Anıt Mezarda görselleştirilmeye çalışılmıştır.

 http://www.kazimkoyuncuanitmezar.com/

"ŞARKILAR SİSTEMDEN DAHA GÜÇLÜDÜR"

Anavatan Partisi'nin, Kazım Koyuncu'nun bir şarkısıyla seçim çalışmalarını yürüteceği söylentilerine sanatçının ağabeyi Hüseyin Koyuncu tepki gösterdi: "Boşa heveslenmesinler. Böyle bir düşünce içinde bulunanlar ve bunu dillendirenler Kazım Koyuncu'nun misyonundan, duruşundan, kişiliğinden bihaber olan insanlardır"?

09.02.2007 tarihli Sabah ve Posta Gazetelerinde yer alan "Partiler seçim şarkısı peşinde" başlıklı yazıda " Koyuncu Anap'a" başlığı ve " Anavatan Partisi ise, kanserden yaşamını yitiren genç sanatçı Kazım Koyuncu'nun şarkılarından birisi üzerinde çalışıyor" haberi üzerine bir açıklama yapan Kazım Koyuncu'nun ağabeyi Hüseyin Koyuncu "Boşa heveslenmesinler. Böyle bir düşünce içinde bulunanlar ve bunu dillendirenler Kazım Koyuncu'nun misyonundan, duruşundan, kişiliğinden bihaber olan insanlardır"...

Kardeşi Kazım Koyuncu'nun yıllarca Karadeniz Sahil Yolu'na ve Çernobil konusunda duyarsız davranan yetkililere karşı verdiği mücadeleyi hatırlatan Hüseyin Koyuncu "Fırtına Vadisi'nde hidro-elektrik santral ile ilgi yapılan törende bir avuç çevre gönüllüsü ile birlikte bahsi geçen partinin genel başkanını protesto edenler arasında kardeşim vardı."

          

Koyuncu, Rusya'da 1986 yılında meydana gelen Çernobil nükleer kazasının etkilerine kayıtsız kaldıkları gerekçesiyle yetkililerin cezalandırılması istemiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan sivil toplum temsilcilerinin arasındaydı . O yetkililer de yine bu partiden değiller miydi? Hatırlarsanız Çernobil faciası olduğunda iktidarda yine o parti vardı. Kazım Koyuncu bu konuyla ilgili basına birçok açıklamalarda bulunmuştur. O zaman devletin ilgili makamlarında yer alıp, televizyonda milyonların karşısında çay içerek, Çernobil olayını hafife alan bakan Cahit Aral yine o partili değimliydi?

Kazım 26.07.2004 tarihinde http://www.kazimkoyuncu.com/ 'da şu açıklamayı yapıyordu: 'şarkılar politikadan, kurumlardan, sistemden daha güçlüdür'. Hayatın sonuna kadar kalabilirler, temizdirler ve bir çok güzel şeye sebep olabilirler. İktidarlar, sistemler yıkılabilir, devirler değişebilir, şimdi dünyayı yönetenler kısa bir süre sonra, üstelik bütün kötülüklerine rağmen unutulabilirler.

LAZİSTAN'IN BÜLBÜLÜ

İmedi TV'nin creatif grubu, Laz şarkıcı Kazım Koyuncu'yu konu alan, "Lazistan'ın Bülbülü (?????????? ????????) " isimli  iki bölümlük belgesel çekimine başladı. Belgeseli hazırlayan grup bu belgesel ile Kazım Koyuncu'yu Gürcustan'da geniş kitlelere, özellikle Lazlarla kan bağı olan megrellere tanıtmak amacını taşıyor.

Ölümünden önce festival kapsamında Gürcüstan'da konserler veren ve deyim yerindeyse "Tbilisi'yi, sallayan" Kazım Koyuncu'ya Gürcüstan'da duyulan ilginin artması, daha çok ölümünden sonra albümlerini Gürcüstan'a getiren özellikle Türkiye'li Çveneburi hayranlarıyla başladı denebilir.  Kazım'ın birçok şarkısı Gürcüstan'da liste başı oldu.

Kazım Koyuncu'nun başlatmış olduğu "Kolchis Rock" ve Megrel-Laz şarkılarını tanıtması, Megreller için büyük bir gurur kaynağı oldu. Fakat Gürcüstan'da Kazım Koyuncu hakkında çok az bilgiye ulaşılabiliyordu. Buradan yola çıkarak, yapımcılar Kazım hakkında bir belgesel çekmeye karar verdiler. Kazım Koyuncu kimdir, ne gibi işler yapmıştır, kısa süren hayatında yaptığı unutulmaz eserler hangileridir, Gürcüstan'a bunları anlatmak istediler.

Yönetmen Giorgi Kalandia, görüntü yönetmeni Levan Lekiaşvili, çevirmen: Mirian Maharadze, Kazım Koyuncu'nun hayatını araştırma görevlisi Laz dili ve kültürü araştırmacısı, Givi G. Karçava ve İrakli Maharaşvili Türkiye'ye giderek belgeselin oluşması için çalışmalarda bulundular ve Kazım'ın hayatını ayrıntılı inceleyen çok güzel bir belgesel hazırladılar. Belgesel üzerinde çalışmalar halen devam etmekte olup 2007 yılının Ocak ayında İmedi TV'de gösterilecek. 

Belgeselin creatif grubu:
Senaryo & yönetmen: Giorgi Kalandia
Genel yapımcı: Otar Şamatava
Yapımcı: Givi G. Karçava
Görüntü Yönetmeni: Levan Lekiaşvili
Kurgu: Nika Çeişvili
Danişmanlar: Buba Kudava, Tea Kalandia, Givi G. Karçava, Mirian Maharadze

Kazım Koyuncu


Yorumlar (10)
çok seviyordum kendisini su anda onun muzini dinlerken yazıyorum ALLAH rahmet eylessin
sena tarafından | Per, 17 Tem 2014 22:58:19 tarihinde yazıldı.
Karadenizin duygusal çocuğu (ZUĞAŞİ BEREPE ) Allah mekanını cennet, ruhunu şad eylesin. KOYVERDUN GİTTİN BİZİ KAZIM KOYVERDUN A M İ N
FATİH KARAHASAN tarafından | Per, 06 Mar 2014 10:24:08 tarihinde yazıldı.
toprağı bol olsun mekanı cennet olsun
aziz tarafından | Per, 13 Eki 2011 19:29:03 tarihinde yazıldı.
ben makedonyanin gostivar kentinde yasiyorum.Burada kzim abiyi cooookkk seviyoruz
isa tarafından | Per, 30 Nis 2009 15:52:05 tarihinde yazıldı.
en cok sevdigim sanatcilardan biriydi
baris tarafından | Per, 30 Nis 2009 15:51:55 tarihinde yazıldı.
seni cok öslüyoruz kazim abi, mekanin cennet olsun, ALLAH seni bunaltmasin
deniz yildirim tarafından | Sal, 06 May 2008 10:29:22 tarihinde yazıldı.
çok güzel ses insan rahmetli olduktan sonra tanıdıma imkanını buldum keşke seni daha önce tanımış ılsaydım o güzel sesini canlı canlı dinlerdim alla mekanını cennet etsin kalbimizdesin
hami oskay.tarafından tarafından | Sal, 01 Oca 2008 22:41:23 tarihinde yazıldı.
SÖZCÜKLER BİTTİ DİLİMDE AH BİR GÖRÜP GİTME DİYEBİLSEYDİM SENİNLE DEVLEŞTİM SENSİZKEN HİÇİM HAYKIRMALIYIM DÜNYAYA RÜYA OLMADIĞINI DOLAŞSAM İSTİKLALDE GÖRÜRMÜYÜM SENİ DÜŞSEM HOPA YOLLARINA BULURMUYUM SENİ
matmasel tarafından | Cum, 28 Ara 2007 14:56:33 tarihinde yazıldı.
hayata dair söyleyecekleri vardı,aslında bize çok şey anlattı gördüğümüz ama dile getiremediklerimizin sesi oldu,değerlerimizi unutmamazı hatırlattı bize...herşey için teşekkürler denizin çocuğu...
tugba tarafından | Pzt, 03 Ara 2007 00:27:42 tarihinde yazıldı.
çok büyük bir ses güzel insan gerçi ben ölümünden sonra tanıma ve dinleme imkanı buldum bunun içinde çok üzgünüm onun için ne yapılsa yine de az kalır allah mekanını cennet nasip etsin
serkan tarafından | Per, 16 Ağu 2007 17:36:14 tarihinde yazıldı.

Editör Bilgileri

Gülay Aslantaş


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi