Kazım Koyuncu Üzerin..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 17 Şub 2020 ]
Toplam 16 ziyaret
3 benzersiz ziyaretçi

kazimkoyuncu » Sanatçı Dostlarının Mesajları

Konserlerine giden, şarkılarını dinleyen herkes Kazım'ın arkadaşıydı. "Yüreği yakışıklıydı" o yüzden yalnız sevgi değil tutkuydu Kazım'a duyulan.  Sahneler  Karadeniz rüzgarını, horon dalgasını çok özledi. Ah Kazım, seni ne kadar özledi arkadaşların...

Hatice Tuncer

Kazım Koyuncu'nun varlığı, ruhu, cismi, sanatı, dostluğu, sıcaklığıyla ve arkasından sürüklediği sevenleriyle ve bütün insanlık erdemleriyle, ben kendim olarak dünyanın tüm sömürücülerini ve onların uşaklarını lanetliyorum.

Erkan Oğur

Kazım, kısacık hayatında yapacağını yaptı ve çekip gitti. Bu adeletsiz ve kirli dünyaya fazla dayanamadı. Mayıs ayında filizlenmiş çay bahçesi gibiydi. Sevenleri çoktu. Ne mutlu ona. Kalanlara selam olsun.

İ. Hakkı Demircioğlu

Karadenizin hırçın dalgalarının, yeşil dağlarının asi çocuğunu birgün bir gemi aldı ve sonsuzluğa götürdü. Ama yapmak istediği müziği ve dost gülümsemelerini bize bıraktı.

Fuat Saka

Kazım'ı ilk kez laz rock grubu Zuğaşi Berepe'de dinledim. Müziği algılayışı, duruşu ve estetiğini çok beğenmiştim. Güzel bir yolculuk çok çabuk bitti. Üzgünüm...

Bülent Ortaçgil

Saz benizli, dal incesi, koca yürekli çocuk... dünyadaki tüm alkışlar, şarkılar ve devrimler, sana armağan olsun... görüşmek üzere...

Leman Sam

Dünyayı değiytirmek için, nefes almaya bile ihtiyaç duymayan dost; ya bu hasretlik ne olacak?

Şevval Sam

Aşık Mahsuni'nin ölüm haberini alan biri, arkadaşına "Duydun mu Aşık Mahzuni ölmüş" demiş. Arkadaşı da O'na şu yanıtı vermiş; "üzülme ölmesine, ya doğmasaydı!"

Kazım da böyle benim için... "Kumral bir çocuğun yaz öyküsü." Bütün hayatı ve Karadeniz kültürüne getirdiği açılım, öyle hesapsız, çıkarsızdı ki bütün dolaysızlığıyla girdi kalbimize... Ve hep orada yaşayacak...

İlkay Akkaya

Karadenizin hırçın dalgaları gibiydi yüreğin, sevenlerin o dalgaların notalarında sürdü takalarını ve o dalgalara geri gönderdik seni... Yurdum kadar güzel insan.

Ayten-Edip Akbayram

Kazım, halkın içinden çıktı, halkın yarattığı markaydı. Güneş doğudan doğar, batıdan batar. Güneş battığında gördüğüm yıldızlardan biridir Kazım. Her gün yeni bir başlangıçtır. Benim gönlümde tekrar Kazım düşüncesi doğacaktır.

Şenol Güneş

Kazım'a...

Karadeniz dalgaları, kıyı boyunca yükselen Lazca, Pontusça, Türkçe, Gürcüce, ... şarkıların kardeşliği ile coşunca Denizin Çocuklarından biri de bu coşkuya katıldı. Bizleri, kimi zaman ağırbaşlı, dingin; kimi zaman başeğmez, asi Karadeniz'in türküleriyle buluşturdu. Bu coğrafyaya barışın ve kardeşliğin hakim olacağı umudunu yitirmeden, müziği ile farklı dillerin, kimliklerin yan yanalığını, birlikteliğini dile getirme mücadelesi veren sanatçı arkadaşımız Kazım Koyuncu'yu unutmayacağız.

AŞKVA HİM N3AŞA KEXTU. HİM GURİ ŞKUNİS SKUDASERE HİM LAZEPE ŞKALA ORT ASERE. (O, artık göğe yükseldi. Sesi, bizim sesimizde devam edecek...)

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

Albümlerini dinlediğimde, hah işte bu çocuk kalıcı olur, uzun soluklu olur demiştim. Müziği kalıcı oldu ama kendisi bizi terketti, özlüyorum.

Cahit Berkay (Moğollar)

Kazım Koyuncu, kısa hayatında müzik adına önemli bir misyonu gerçekleştirdi. Arkadaşlarıyla birlikte yerel kültürden evrensel ve çağdaş bir yorum çıkardı. Yarattıkları bu vizyon önümüzdeki yıllarda daha iyi anlaşılacaktır.

Taner Öncü (Moğollar)

Kısacık ömrüne dünyaları sığdırmış, genç, tutkulu, heyecanlı, yetenekli bir adam...

Kazım'la aynı sahneyi paylaşmak büyük bir keyifti. Kişisel kaygılardan uzak aynı müzikal amaç için yanyana omuz omuza olmak. Bunu gerçekten önemserdi.

Böyle yaratıcılığının zirvesinde... Birden bire... Yokluğu ne büyük bir eksiklik. Hem bizler hem de dünya için...

Ne müziğine ne de dostluğuna doyabildiğim sevgili Kardeşim! Unutulacak gibi değil!

Bayar Şahin

Çok çaldım Kazım'ın şarkılarını radyodan. Ne şanslıyım ki tanıştım, dost oldum sonradan. Şimdi pişmanım keşke daha çok çalsaydım...

Bugün bile çalınca, hala "kim bu şarkıyı söyleyen" diye soruyorlar bana. Artık yok ama hala doğru işler yapıyor Kazım Koyuncu.

Nihat Sırdar

Yaşamımızın birçok yerinde ve zamanında buluştuk Kazımla. Bir üniversitenin avlusunda, amfsinde ya da dışında ?üniversiteler bizimdir' demek için ya da stüdyonun birinde aynı türküyü seslendirip dilden dile, yürekten yüreğe ulaşmasını sağlamak için, aynı sahneyi paylaşıp o görkemli, coşkulu kalabalığın içinde hep bir ağızdan dünya halklarının kardeşliği için, özgürlüğü için, eşitliği için, insanca yaşam için söyledik şarkılarımızı.

Bir haykırışsa yaşamak; avazımızı sağırlar duysun, çığlıklarımızdan geceler irkilsin, dilsizler konuşsun, kör yürekler görsün, yer-gök selamlaşsın sevdamızla. Haykırıyoruz bir kavga soluğuyla bir kez daha: KAZIM...

Hilmi Yarayıcı

Kazım Koyuncu hem müzisyen kimliğiyle hem de insani yönüyle, hayatın içinde nasıl durulması gerektiğinin en güzel örneğidir. Onun bu denli sevilmesinin arkasında yatan gerçek ise, halkın içinden hiç kopmamış ve yaşatmaya çalıştığı değerler, halkın kendi öz değerleri oluşudur. Böylesi bir insanı tanımak ve onun arkadaşı olmaktan onur duyuyorum. Her ne kadar bedeni toprakta olsada, sevgisi milyonların yüreğinde sonsuza dek yaşayacak... Ayrıca Halkevleri'ne şahsım adına teşekkür ediyorum çünkü Kazım Koyuncu'nun da isteyeceği şey, halk adına ürettiklerinin doğru olan yerden halka sunulmasıydı.

Gökhan Birben

Kazım'ın müziğiyle bir turne yolculuğu sırasında tanıştım. Bu yolculuk ömrüm boyu sürecek.

Gürol Ağırbaş

Şarkışı ölse ölmez şarkısı, susmaz gülüşü, söylenir şarkısı.

Feridun Düzağaç

Duymamak mümkün değilse de erken gitmenin kederini, biz yine de dinlemeliyiz Kazım'ın türküsünü.

Volkan Konak

Kazım Koyuncu benim müzik hayatımda en önemli dönüm noktalarından biridir, aynı zamanda müzikal anlamda ondan çok şey öğrendim kısacık süreç içerisinde. Hayatıma kattığı güzelliklerden dolayı ona müteşekkirim. Kazım Koyuncu ile tanışmamız ve vedalaşmamız göz açıp kapayıncaya kadar yaşandı adeta. Neden bütün güzel şeyler böyle kısa sürüyor. Müzik adına yapacak o kadar güzel projeleri vardı ki Kazım Koyuncu'nun ölümü müzik camiası için çok büyük bir kayıp oldu. Ben kendi adıma bu güzel insanı tanımış olmaktan ve onunla çalışma fırsatı bulmuş olduğum için mutluluk duyuyorum.

Seni hiç bir zaman unutmayacağım güzel insan.

Hülya Polat

Yaşamıyla, sanatıyla ve örnek kişiliğiyle halkın gönlünde haklı bir yer edindi Kazım.

Grup Yorum

Hepimizin eksik yönünü tamamlayan bir müzisyen kendimle gireceğim çelişkileri çabuklaştıran ve kolaylaştıran bir müzisyendi.

Haluk Levent

Kazım'ın çok farklı ve güzel tınlayan bir sesi vardı. Müziğinde rock müziğinin coşkusuyla Karadeniz yöresinin hareketli ezgileri evrensel bir sentez olarak ortaya çıkıyordu. Kazım ve arkadaşlarının yaptıkları müziği çok kendine özgü buluyordum. Dünyanın her yerinde bu özgünlüğü nedeniyle ilgi bulacağını düşünüyordum. Şimdiye kadar yaptıkları, Karadeniz ve rock müziğinin gelişimi açısından önemliydi. Yaptıkları daha başlangıçtı diye düşünüyorum.

Onu unutmayacağım. Zaten müzik tarihindeki yerini aldı.

Nejat Yavaşoğulları

Çok değerli müzisyen dostumu bir kez daha saygı ile selamlıyorum.

Yaşar Kurt


Yorumlar (6)
ya hepsiuyduruk ne biçim şeyler ya çok saçma bence değil dünyaca saten dünya yalan insanlar yalan
hadise tarafından | Paz, 08 Şub 2009 19:18:00 tarihinde yazıldı.
dağlarda yaşadık oralarda öğrendik sevmeyi dilimiz farklıydı fakat sevgi ordada aynıyı sevgi sözcükleride EZ TE HEZDIKIM
DAĞLARDAN tarafından | Sal, 04 Mar 2008 18:13:10 tarihinde yazıldı.
Kumral Bir Çocuğun Yaz Öyküsü bu..Şarkılarla Geçti Aramızdan..Çığlıkların Kulaklarımızda Yankılandıkça Hep Yanımızdasın..Mekanın Cennet Olsun..
Selin tarafından | Cum, 15 Şub 2008 20:56:29 tarihinde yazıldı.
yaşam sebebim karadenizim ölümü güzelleştiren laz uşağum bigün biyerlerde buluşacağız sormucam bu sefer viyanın anlamını ben yinemisen matmazel
yinemi sen matmazel tarafından | Paz, 23 Ara 2007 02:11:46 tarihinde yazıldı.
harika bi insandı o seni seviyoruz kazım abi şarkıların hiçbir zaman düşmeyecek dilimizden sende kalbimizden mekanın cennet olsun...
defne tarafından | Cmt, 24 Kas 2007 20:20:58 tarihinde yazıldı.
sayın kazım koyun cu gnümüze taht kuran bir sanatçımızdır onun gibi müzizsyen yetenekler çok az onu beğenerek dinlerim mekanı cennet olsun...
özkan kaya tarafından | Cmt, 20 Eki 2007 12:31:05 tarihinde yazıldı.

Editör Bilgileri

Gülay Aslantaş


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi